Remco Evenepoel na overwinning tegen Van Aert: "Ik vreesde dat Wout dat zou doen"

18 apr , 19:00 Wielrennen
250418evenepoel
De wielersport heeft er een krachtig signaal bij gekregen: Remco Evenepoel is terug in koers en niemand die er nog omheen kan. De 24-jarige kopman van Soudal Quick-Step maakte woensdag in de Brabantse Pijl zijn comeback, en dat deed hij met een statement van formaat.
Het plan lag op tafel, maar de uitvoering was buitengewoon. Op zowat vijftig kilometer van de aankomst in Overijse trok Evenepoel samen met Wout van Aert ten aanval. Wat volgde was een machtsspel tussen de twee Belgische publiekslievelingen, waarbij ze samen de tegenstand op minuten reden. In de slotfase werd duidelijk dat de winst tussen hen beslist zou worden – een duel dat je niet elke dag cadeau krijgt.
Sprint zonder garantie
Hoewel hij steeds beter is geworden in kort werk, voelde Evenepoel de hete adem van zijn landgenoot tot in de laatste meters. “Ik dacht echt dat hij me ging remonteren", gaf hij achteraf toe. “Maar je moet altijd sprinten. En ik wist dat ik na zo’n zware koers nog iets in de benen had.” De ontlading na zijn winst sprak boekdelen – een gebalde vuist, een schreeuw en een emotioneel eerbetoon aan een overleden vriend van zijn ouders.
Voor Van Aert blijft het voorjaar vooralsnog één van net niet. Na eerder blessureleed en een reeks tegenvallers was deze tweede plek opnieuw geen opbeurende notitie. Toch bleef de kopman van Visma-Lease a Bike strijdvaardig en gaf hij zijn opponent nadien een sportieve handdruk. “Wout is een klasbak”, erkende Evenepoel. “We hebben dit samen mogelijk gemaakt.”